20 راهکار جادویی فانیکس برای یادگیری زبان

با این 20 راهکار فانیکس مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید...

برای این‌که یادگیری زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذرانیم، قبل از هر کاری باید پشتکار و انگیزه مثبت داشته‌باشیم تا به بهبود یادگیری‌مان‌ کمک شود اما در یادگیری زبان انگلیسی چندین نکته مهم وجود دارد که به ما در رسیدن به هدف‌مان کمک می‌کند.

در ادامه ۲۰ راهکار فانیکس (Phonics) برای یادگیری هرچه سریع‌تر زبان انگلیسی، به شما ارائه می‌شود و توصیه می‌کنیم این 20 راهکار فانیکس (Phonics) را تا آخر بخوانید و به توصیه‌های آن عمل کنید تا مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید.

فراموش نکنید در این مسیر، هیچ واژه‌ی انگلیسی را بدون تلفظ صحیح آواها و ترکیب آواهای کاربردی، بر خلاف دستورات فانیکس (Phonics) حفظ نکنید؛ زیرا عدم آگاهی از این قوانین باعث می‌شود؛ گنجینه‌ای غلط از واژه‌ها در حافظه خود نگهدارید که اگر این طور شود، هیچ وقت درست نمی‌شود؛ زیرا خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار، کج!

10 راهکار قبلی را از اینجا دنبال کنید.

۱۱- تعامل، کنش و واکنش در صحبت کردن را یاد گیرید

مکالمه عبارتست از تعامل با شخص دیگری که، شامل: مهارت شنیداری همراه، با صحبت کردن است. 
بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، اگر یک انگلیسی زبان بومی را هنگام مکالمه زیر نظر بگیرید؛ متوجه خواهید شد که این شخص، هنگام صحبت‌کردن روی واژه های کلیدی تأکید می‌کند، به عبارت دیگر، موضوع را به‌صورت دیگری بیان می‌کند و یا اینکه از اصطلاحاتی مانند: «می‌فهمی من چه می‌گویم؟» «You Know What I Mean?» و یا اینکه «موافق نیستی؟» «Don’t You Agree?» استفاده می‌کند و در این حالت به شخص مقابل فرصت داده می‌شود تا صحبت کند و این امر به شما کمک می‌کند که در مورد آنچه می گویید فکر کنید.

۱۲- در صحبت کردن به زبان انگلیسی شجاع باشید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، برای فراگیری و بهتر صحبت کردن در زبان انگلیسی، باید شجاع بود و از تمام فرصت‌ها برای صحبت کردن خواه با افراد در مهمانی‌ها و یا نزدیک شدن به افراد خارجی که، به نظر می رسد در شهر گم شده اند استفاده کنید و یا هنگامی که، هر اشتباهی در صحبت کردن دارید فرصت مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی است، به هیچ عنوان از اشتباه گفتن کلمات و طرز تلفظ خود ناراحت نباشید.

۱۳- اهمیت ارتباط غیر لفظی در هنگام محاوره را جدی بگیرید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، ارتباط غیر لفظی در هنگام صحبت کردن بسیار اهمیت دارد و حتی برای خودِ افراد انگلیسی زبان بومی، استفاده از حرکات سر، دست، ایما و اشاره برای توضیح و یا تأکید برروی واژه های کلیدی و یا متوجه‌شدن این حرکات از طرف گوینده از اهمیت خاصی برخوردار است. 
به این ترتیب، حالت و وضع قرار گرفتن بدن شما شامل: طرز ایستادن، نشستن تفاوت زیادی را بین خسته و کسل کننده به نظر رسیدن و یا علاقمند بودن شما در آنچه که شخص مورد بحث قرار می دهد، ‌از نکات بسیار مهم در کنش و واکنش، هنگام صحبت کردن است.

۱۴- سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، یکی از بهترین روش‌ها برای فراگیری و صحبت کردن به زبان انگلیسی در هر زمان و مکان، فکر کردن به زبان انگلیسی است. 
به عنوان مثال: در منزل در مورد تهیه غذا و یا سایر کارها با خود به زبان انگلیسی صحبت کنید و یا اینکه می‌توانید به آرامی در قطار و یا در اتوبوس مردمی که اطرافتان هستند را توصیف کنید و یا حتی زمانی‌که، به رختخواب می‌روید در مورد آنچه که، در طی روز گذشته است به زبان انگلیسی مرور کنید.

۱۵- صحبت های انگلیسی خود را ضبط کنید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، اگرچه شما از گوش‌دادن صحبت‌های خود لذت نمی‌برید، ولی این روش به شما کمک خواهد کرد که، در هنگام گوش کردن به فایل صوتی ضبط شده در کدام قسمت صحبت کردن زبان انگلیسی اشتباه و مشکل دارید و از اشخاص بومی زبان انگلیسی نظرخواهی کنید. اگر شما احساس عدم انگیزه در گوش دادن فایل صوتی خود کردید به آن مواردی که درست بیان کرده‌اید فکر کنید تا احساس بهتری پیدا کنید.

آرشیو فیلم های آموزشی

تمامی ویدئوهایی آموزشی رسانا تی وی را از اینجا دنبال کنید

حساب کاربری دارید؟ ورود | عضویت

Resana.tv

رسانا تی وی متفاوت ترین رسانه آموزشی ایران که با بهره گیری از جدیدترین روش های آموزشی و به روزترین ابزارهای تکنولوژی، فیلم های متنوع آموزشی تولید می کند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی‌وی می‌باشد. | 1399