20 راهکار جادویی فانیکس برای یادگیری زبان

با این 20 راهکار فانیکس مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید...

برای این‌که یادگیری زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذرانیم، قبل از هر کاری باید پشتکار و انگیزه مثبت داشته‌باشیم تا به بهبود یادگیریمان‌ کمک شود اما در یادگیری زبان انگلیسی چندین نکته مهم وجود دارد که به ما در رسیدن به هدف‌مان کمک می‌کند.

در ادامه ۲۰ راهکار فانیکس (Phonics) برای یادگیری هرچه سریع‌تر زبان انگلیسی، به شما ارائه می‌شود و توصیه می‌کنیم این 20 راهکار فانیکس (Phonics) را تا آخر بخوانید و به توصیه‌های آن عمل کنید تا مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید.

فراموش نکنید در این مسیر، هیچ واژه‌ی انگلیسی را بدون تلفظ صحیح آواها و ترکیب آواهای کاربردی، بر خلاف دستورات فانیکس (Phonics) حفظ نکنید؛ زیرا عدم آگاهی از این قوانین باعث می‌شود؛ گنجینه‌ای غلط از واژه‌ها در حافظه خود نگهدارید که اگر این طور شود، هیچ وقت درست نمی‌شود؛ زیرا خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار، کج!

برای دیدن موارد پنج‌گانه کلیک کنید...

۶- با خودتان در آئینه صحبت کنید

هر زمانی که می‌توانید، چند دقیقه از روز را در مقابل آئینه صحبت کنید. موضوع خود را انتخاب کنید و زمان ۲ تا ۳ دقیقه با خود انگلیسی صحبت کنید. هدف از این تمرین این است که، شما حرکات دهان، صورت و زبان تن (body language) را همانطوری که صحبت می‌کنید زیر نظر بگیرید زیرا این کار، این احساس راحتی را به شما می‌دهد که، با شخص دیگری در حال صحبت هستید، بنابراین شما می‌توانید وانمود کنید که، با شخص دیگری در حال صحبت هستید. 
البته توجه کنید که برای ۲ یا ۳ دقیقه بدون وقفه صحبت کنید و اگر واژه ای را نمیدانید سعی کنید حرف خودتان را به طریق دیگری انتقال دهید زیرا همیشه می‌توانید نحوه گفتار خودتان را بعد از پایان ۳ دقیقه ارزیابی کنید. 
بطور قطع قوانین فانیکس (Phonics) در این مورد به شما کمک می‌کند تا انواع واژه‌ها و جملاتی که با آن مشکل دارید، درست شود.

۷- جادوی تأکید (Stress) روی سیلاب‌ها را جدی بگیرید

فراموش نکنید که کوچکترین حرکت Stress ( ' ) بر روی بعضی از سیلاب‌های واژه‌ها معانی واژه‌ انگلیسی را تغییر می‌دهد. 
به‌عنوان مثال: Present /prĕz'/ənt/ در این واژه با حرکت Stress (تأکید) بر روی سیلاب‌ها ملاحظه می‌شود که، اگر ( ' ) بر روی سیلاب اول باشد به معنای ارائه، حاضر و معرفی است. در صورتیکه، Stress بر روی سیلاب دوم قرار گیرد به معنای هدیه دادن به شخص است. Present /prəz/ĕnt'/. 
بنابراین آگاهی از نکات و قوانین قوانین فانیکس (Phonics) در این مورد، کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

۸- کتاب‌ها، مقالات و روزنامه‌های انگلیسی را بلند بخوانید

یکی از قوانین فانیکس (Phonics)، این است که همیشه با در دست داشتن کتاب‌ها و روزنامه‌های انگلیسی سعی کنید با آگاهی به دروس چهارگانه‌ی Phonics، آوای واژه‌ها را به دقت و با صدای بلند تلفظ و یادداشت کنید، همچنین دیکشنری‌های AMERICAN HERITAGE – MERRIAM WEBSTER ، را در گوشی موبایل خود دانلود کنید، زیرا از این به بعد بسیار به کارتان می‌آید.

۹- به رسانه‌های انگلیسی زبان گوش بدهید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، برنامه‌های انگلیسی زبان شامل: ویدیوها و یا استفاده از Youtube در یادگیری زبان انگلیسی کمک فراوانی به شما می‌کند. 
البته یادتان نرود که سعی کنید از این برنامه ها روانی و فصاحت گفتاری گوینده را یاد بگیرید و یا قسمت کوتاهی از برنامه را انتخاب کنید و خط به خط آن را تکرار کنید. 
سعی کنید با گوینده از نظر سرعت، ریتم و حتی تلفظ مسابقه دهید (اگرمی توانید) و از اینکه در هنگام تکرار، واژه‌هایی را از دست بدهید نگران نباشید زیرا مهم‌ترین چیز برای شما تداوم صحبت است و سعی کنید صدای گوینده بومی زبان انگلیسی را در همان لحظات تقلید کنید.

۱۰-  از دیکشنری‌های معتبر استفاده کنید

دیکشنری‌های AMERICAN HERITAGE – MERRIAM WEBSTER ، را مدام استفاده کنید کنید، زیرا از این به بعد بسیار به کارتان می‌آید و لازم است که همیشه تلفظ صحیح لغات را بدانید.

آرشیو فیلم های آموزشی

تمامی ویدئوهایی آموزشی رسانا تی وی را از اینجا دنبال کنید

حساب کاربری دارید؟ ورود | عضویت

Resana.tv

رسانا تی وی متفاوت ترین رسانه آموزشی ایران که با بهره گیری از جدیدترین روش های آموزشی و به روزترین ابزارهای تکنولوژی، فیلم های متنوع آموزشی تولید می کند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی‌وی می‌باشد. | 1399