20 راهکار جادویی فانیکس برای یادگیری زبان

با این 20 راهکار فانیکس مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید...

برای این‌که یادگیری زبان انگلیسی را با موفقیت پشت سر بگذرانیم، قبل از هر کاری باید پشتکار و انگیزه مثبت داشته‌باشیم تا به بهبود یادگیری‌مان‌ کمک شود اما در یادگیری زبان انگلیسی چندین نکته مهم وجود دارد که به ما در رسیدن به هدف‌مان کمک می‌کند.

در ادامه ۲۰ راهکار فانیکس (Phonics) برای یادگیری هرچه سریع‌تر زبان انگلیسی، به شما ارائه می‌شود و توصیه می‌کنیم این 20 راهکار فانیکس (Phonics) را تا آخر بخوانید و به توصیه‌های آن عمل کنید تا مثل یک بومی‌زبان، انگلیسی حرف بزنید.

فراموش نکنید در این مسیر، هیچ واژه‌ی انگلیسی را بدون تلفظ صحیح آواها و ترکیب آواهای کاربردی، بر خلاف دستورات فانیکس (Phonics) حفظ نکنید؛ زیرا عدم آگاهی از این قوانین باعث می‌شود؛ گنجینه‌ای غلط از واژه‌ها در حافظه خود نگهدارید که اگر این طور شود، هیچ وقت درست نمی‌شود؛ زیرا خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار، کج!


۱- خراب کنید تا از نو بسازید

بر اساس اصول ارائه شده در دوره‌ی فانیکس (Phonics) برای خوب صحبت‌کردن به زبان انگلیسی، نیاز به انجام چندین عمل در یک زمان دارید تا با در نظر گرفتن این نکات، زبان انگلیسی را روان صحبت کنید:

  • واژه هایی را انتخاب کنید که مناسب باشد.
  • ساختار دستوری را همراه با الگوهای جمله، درست انتخاب کنید.
  • آواهای زبان انگلیسی در واژه‌ها را بطور کامل یاد بگیرید و در تلفظ آن‌ها بکوشید.
  • تأکید روی سیلاب واژه‌ها (stress) و الگوهای مختلف آن را در واژه‌های دو یا چند سیلابه به بهترین وجه فرا بگیرید.
  • روی ضرب و آهنگ واژه‌ها و جملات مسلط شوید.

۲- تفاوت آواهای زبان فارسی با زبان انگلیسی را بشناسید

کمبود آواهای زبان فارسی در مقایسه با زبان انگلیسی ۴۴ آوای منفرد و ترکیبی است، لذا فراگیری کلیه قوانین فانیکس (Phonics)، به شما این قدرت را می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن در مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندنی مسلط شوید.

۳- با گویش‌ها و لهجه‌های محلی خود خداحافظی کنید

به هیچ عنوان گویش‌ها و لهجه‌های محلی خود را وارد مکالمات زبان انگلیسی نکنید. برای این کار، پیروی از قوانین فانیکس (Phonics) در صحبت کردن همراه با آهنگ و ضرب واژه های زبان انگلیسی و جملات می‌تواند به شما کمک شایانی نماید.

۴-  یادگیری آواهای کاربردی زبان انگلیسی را فراموش نکنید

بر اساس قوانین فانیکس (Phonics)، از آواهای کاربردی و آگاهی کامل بر ۵۰ آوا، همراه با نکات مهم دیگر، ترکیبات واژه‌ها از نظر ریتم و آهنگ‌های واژه‌ها و جملات زبان انگلیسی هستند، استفاده کنید.

۵- موقع تلفظ واژه‌ها دهان، زبان و لب‌های خود را حرکت دهید

سعی کنید با فراگیری Phonics حرکت لب‌ها و زبان را در تلفظ واژه ها فرا بگیرید و با تمرین و پیگیری دائمی نقاط ضعف خود را برطرف کنید. بعنوان مثال  تمرین این جمله را بطور صحیح تلفظ نمایید.

.The Thirty –Three Thieves Thought That They Thrilled The Throne Throughout   Thursday

سعی کنید این واژه‌ها را پشت سر هم با تلفظ صحیح چندین بار تکرار کنید تا پیشرفت خود را مشاهده کنید، البته این کار برای دانشجویانی که، در حال فرا گرفتن زبان غیر مادری هستند، آسان نیست. اما بازی واژه‌ها می‌تواند محل تولید این واژه‌ها را در دهان و حرکت زبان به شما کمک کند و به تلفظ صحیح شما کمک فراوانی خواهد کرد. (در دروس Phonics 100-400) تمام نکات لازم مربوط به تلفظ و آهنگ واژه ها و جملات بطور کامل تدریس خواهد شد.)

آرشیو فیلم های آموزشی

تمامی ویدئوهایی آموزشی رسانا تی وی را از اینجا دنبال کنید

حساب کاربری دارید؟ ورود | عضویت

Resana.tv

رسانا تی وی متفاوت ترین رسانه آموزشی ایران که با بهره گیری از جدیدترین روش های آموزشی و به روزترین ابزارهای تکنولوژی، فیلم های متنوع آموزشی تولید می کند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی‌وی می‌باشد. | 1399