قوانین و مقررات


قوانین و مقررات رسانا تی وی

همراه گرامی، با سپاس از انتخاب رسانا تی وی، به عنوان متفاوت‌ترین رسانه آموزشی کشور، توجه‌تان را به برخی قوانین رسانا جلب و توصیه می‌کنیم، پیش از خرید هر نوع محتوای آموزشی در این رسانه، این قوانین را مطالعه نمایید، چرا که عضویت شما در رسانا تی وی، به مفهوم پذیرش کلیه مفاد این توافقنامه است.

تمامی محتواهای ارایه شده در سرویس رسانا تی وی در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و قانون تجارت الکترونیک است. سرویس مذکور با نام تجاری "Resana Tv"  "رسانا تی وی " ثبت گردیده است و از حق کپی‌رایت برخوردار است. در صورتی که در سایت‌های دیگر با موارد نقض کپی‌رایت رسانا تی ئی مواجه شدید، لطفا به آدرس ایمیل support[at]resana[dot]tv اطلاع دهید.

از تمامی کاربران گرامی سایت رسانا تی وی تقاضا می‌‌شود پیش از استفاده از خدمات این سایت، تمامی قوانین ذکر شده را با دقت مطالعه فرمایند.

انجام و تکمیل مراحل ثبت نام پس از مطالعه این قوانین و مقررات به منزله پذیرش و موافقت کاربر با این قوانین و امضا توافقنامه‌ای بین سایت رسانا تی وی و کاربر است و رعایت یکایک مفاد آن الزامی است. لازم به ذکر است در صورت نقض هر یک از مفاد این توافقنامه توسط کاربر، رسانا تی وی مجاز است دسترسی کاربر را مسدود نماید. لازم به توضیح و یادآوری است که رسانا تی وی حق دارد بنا به ضرورت و یا صلاحدید، تغییراتی در مفاد توافقنامه خود با کاربران ایجاد کند. این تغییرات می‌تواند در هر زمان و بدون اطلاع رسانی به کاربران صورت گیرد. بنابراین کاربران می‌بایست هر چند وقت یکبار مروری بر شرایط و قوانین رسانا تی وی در این توافقنامه داشته باشند تا از تغییرات احتمالی آن آگاه شوند. چنانچه در قوانین مندرج، تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌گردد. از آنجایی که این تغییرات می‌تواند تغییرات جزیی در برخی از قوانین تا تغییر کل محتوای توافقنامه را در برگیرد، به کاربران گرامی توصیه می‌شود در فواصل زمانی مناسب، بخش قوانین سایت نماوا را مرور نمایند تا در جریان تغییرات احتمالی قرار گیرند. بدیهی است کاربران ملزم به رعایت قوانین این توافقنامه و تمامی تغییرات در مفاد آن بوده و در صورت نقض قوانین هیچگونه عذری از طرف کاربر، منجمله عدم اطلاع از قوانین و یا تغییرات انجام شده، پذیرفته نخواهد بود.

۱- استفاده از سرویس رسانا تی‌وی هیچگونه حقی اعم از مالکیت محتوای موجود بر روی سایت شامل فیلم‌های آموزشی و سریال‌ها و انواع برنامه‌های آموزشی، فروش و انتشار یا پخش عمومی این محتوا برای کاربر ایجاد نمی‌کند.

۲- کاربر حق دانلود و ارایه محتوای رسانا تی‌وی به دیگران را ندارد.

۳- محتوای ارایه شده بر روی سایت رسانا تی وی با رعایت تمام ملاحظات فنی تهیه و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین رسانا تی وی مسئولیت هر گونه مشکلات و اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری وارده به کامپیوتر و گوشی هوشمند کاربر را از خود ساقط می‌کند.

۴- مدیریت محتوای موجود بر روی سرویس رسانا تی وی  منحصراً در اختیار رسانا تی‌وی است و  رسانا تی‌وی مختار است در صورت صلاحدید در محتوا تغییر ایجاد کند و یا دسترسی به بخشی از محتوا را محدود یا مسدود کند. لازم به ذکر است در مدیریت محتوا، اطلاع رسانی قبلی به کاربران ضرورتی ندارد.

۵- رسانا تی‌وی متعهد می‌شود اطلاعات شخصی کاربران را فقط نزد خود نگه دارد و از افشای آن به هر شخص یا گروه سوم شخص اجتناب ورزد. تنها در مواردی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران و بنا به درخواست رسمی ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی ذیصلاح نیاز به ارایه اطلاعات شخصی کاربران باشد، رسانا تی وی موظف به همکاری طبق قانون خواهد بود و هیچ مسئولیتی متوجه رسانا تی‌وی  نخواهد بود.

۱-۵- هنگام ثبت نام و عضویت در سایت رسانا تی وی  متقاضی موظف به ارایه مشخصات فردی خود شامل: نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه است. پس از انجام مراحل ثبت نام و تایید نهایی عضویت، پروفایلی برای کاربر تشکیل خواهد شد که کلیه فعالیت‌های کاربر در سایت رسانا تی وی اعم از خریداری فیلم، فیلم‌های مشاهد شده به صورت آنلاین و غیره در آن ثبت می‌شود. کاربر می‌تواند در هر زمان به پروفایل شخصی خود در سایت مراجعه کند و اطلاعات خود را به جز شماره تلفن همراه ثبت شده در حساب کاربری ویرایش نماید.

۶- بدیهی است محیط وب از امنیت کامل برخوردار نیست بنابراین اگر در حین انتقال اطلاعات هر گونه دسترسی توسط افراد یا گروه‌های سوم شخص به اطلاعات کاربر ممکن گردد، هیچ مسئولیتی متوجه رسانا تی‌وی نخواهد بود.

۷- محتوای موجود بر روی رسانا تی وی  برای مطابقت با قوانین رسانه‌های کشور جمهوری اسلامی ایران بازبینی شده‌اند. ولی اگر در هر صورت مضامینی به نظر کاربر مناسب نمی‌آیند، کاربر می‌بایست نظر خود را به رسانا تی وی  اعلام نماید. بدیهی است تصمیم گیری در خصوص ایجاد تغییر در مضامین به موجب قوانین در حیطه اختیارات رسانا تی‌وی  است.

۸- کاربر مجاز نیست اطلاعات کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهد. در صورتی که کاربر اطلاعات کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهد، مسئولیت هر گونه مشکلی که به واسطه این امر رخ دهد به عهده کاربر است.

۹- هر کاربر فقط مجاز به ایجاد یک شناسه کاربری می‌باشد.

۱۰- در صورت بروز شرایط فورس ماژور و خارج از کنترل همچون زلزله، سیل وغیره که قطع سرویس و ارایه خدمات را به همراه داشته باشد، قرارداد فیمابین رسانا تی وی و کاربران تا رفع مشکل و وضعیت اضطراری به صورت معلق باقی می‌ماند و پس از بازگشت به شرایط عادی از سر گرفته می‌شود.

۱۱- اشتراک های تک درس و اشتراک های مسیر یادگیری  رسانا تی وی   ۳65 روز محاسبه می‌شود. 

۱2- در خصوص هر گونه خرید اشتباه در رسانا تی وی ، تمامی ضرر زیان ها به عهده کاربر می باشد و هزینه اشتراک خریداری شده از سوی کاربر به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد و هیچ مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه دریافت شده، متوجه رسانا تی وی نخواهد بود.

۱۴- هر کاربر رسانا تی وی  امکان نمایش تنها یک پخش همزمان خواهد داشت، یعنی چنانچه کاربری با بیش از یک IP اقدام به تماشای آنلاین فیلم نماید کد احراز هویت را دریافت نخواهد کرد و امکان مشاهده آنلاین برنامه ها را نخواهد داشت. 

۱5- خدمات ارایه شده در رسانا تی‌وی ، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشد و هر گونه بهره‌برداری و سوءاستفاده از محتوای رسانا تی وی، پیگرد قانونی دارد.


قوانین و مقررات تکمیلی


کاربران گرامی، برای عضویت در این وب‌سایت، مطالعه و اطلاع از قوانین آن ضروری است.

عضويت، به منزله مطالعه قوانین و اطلاع از مفاد آن و پذیرش کلیه آنها بدون استثناست.

1- لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای این سایت، صرفاً جهت اطلاع‌رسانی است و رسانا هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.

2- هر نوع توهین یا تهدید اشخاص یا اظهارنظرهای سیاسی و یا هرنوع عدم پایبندی به موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران یا استفاده از هر نوع محتوا که سبب وهن این سایت شود و انتقال و پُست هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند، همچنین درج کلمات تهدیدآمیز و توهین‌آمیز و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی، مطالب مبتذل، یا حتی مطالب قابل‌اعتراضی که باعث ترغیب به اعمال مجرمانه شود، مشمول حذف دائم کاربری و انتقال کاربر به لیست سیاه و ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهد بود.

3- با توجه به اینکه پس از خرید دوره های آموزشی ، دسترسی سریع پس از پرداخت به مشتری داده می شود، به استناد آیین نامه اجرایی قانون تجارت الکترونیکی، حق انصراف و استرداد وجه به داوطلبان تعلق نمیگیرد و انصراف و تقاضای استرداد وجه، پس از خرید دوره های آموزشی و انجام عملیات پرداخت  به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه پس از واریز آن، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند،لذا داوطلبان قبل از خرید و شرکت در هر دوره میتوانند نمونه جلسات رایگان هر دوره را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به خرید دوره نمایند. 

4- واریزکننده وجه اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی باشد و شخصا مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف خلاف واقع باشد. سایت رسانا به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.

5- رسانا متعهد به ایفای بالاترین سطح محرمانگی است؛ لذا کاربران محترم سایت نمی‌توانند انتظار ارائه اطلاعات ثبت‌شده سایر کاربران و نیز خود آن‌ها را پس از حذف داشته باشند. این اطلاعات فقط به درخواست مراجع قضایی و انتظامی، داده خواهد شد.

6- با توجه به پیاده‌سازی بالاترین سطح امنیت سایبری بر روی پایگاه داده‌ این سایت، هیچ دسترسی فنی غیرمجازی به آن قابل‌انجام نیست. اما این مطلب به معنای جلوگیری صد درصدی از سوء‌استفاده‌های احتمالی اشخاص از اطلاعاتی که به صورت عمومی منتشر می شوند، نیست و رسانا مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. هرچند رسانا مستمرا تلاش گسترده‌ای در جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی نیز به‌عمل می‌آورد.

7- چنانچه در خصوص موضوعی خاص، نسبت به محتـوای اطلاعـات ارسالی يا عمليـات انجام‌يافته اختلاف نظری باشد، اسناد دفاتر، گزارش‌ها و همچنين عمليات الكترونيكی ضبط‌شده در فايل‌ها و سرورهای كامپيوتری رسانا، در مقابل طرف مقابل، سند و دليل معتبر خواهند بود و داوطلب و خریدار حق هرگونه اعتراض را تحت هر عنوان، از خود سلب می‌کند.

8- حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

9- شماره تلفن‌ های مستقیم رسانا  021-284296 و ........ -021 است و هیچ شماره دیگری غیر از آن‌ها، متعلق و منتسب به این وبسایت نیست.

10- رسانا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش یا پشتیبانی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به رسانا اطلاع دهید.

11- چنانچه زمان انقضاء عضویت شما در تعطیلات آخر هفته -روزهای پنجشنبه و جمعه- و تعطیلات رسمی است، حتما روز قبل یا چهارشنبه نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنید. در غیر این صورت رسانا هیچ مسئولیتی در قبال تمدید عضویت شما نخواهد داشت. تمدید عضویت برای همان روز، از 9 صبح تا 21 روز شنبه تا چهارشنبه انجام می‌گیرد. در صورت پرداخت یا اطلاع‌رسانی در خارج از زمان‌ ذکرشده، تمدید در روز کاری بعدی صورت می‌گیرد.

12- نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت رسانا یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت، به صورت مستقیم  یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، موجب پیگرد است. بدیهی است استفاده از اطلاعات وبسایت با ذکر صریح عنوان رسانا به عنوان منبع و برای مقاصد قانونی بلامانع است.

13- ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، افترا یا در کل هر نوع جرم علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی به هر صورت (اعم از حضوری-تلفنی-ایمیلی-پیامکی و...) درصورت اطلاع رسانا یا شکایت ذیحق، موجب پیگرد است.

14- اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی وب‌سایت و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه عملاً منجر به حمله رایانه‌ای نشود، موجب پیگرد است.

15- استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای، جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت رسانا، موجب پیگرد است.

16- وبسایت رسانا ممکن است شامل سیستم های ارتباط جمعی نظیر تالار گفتگو (انجمن)، چت روم، گروه های خبری،سیستم نظردهی، صفحات مربوط به اطلاعات شخصی و یا سیستم های مشابهی باشد که امکان ارتباط کاربر را با سایر کاربران فراهم کرده باشد. در این صورت کاربران تنها مجاز به ارسال و دریافت پیام و یا فایلهایی می باشند که متناسب با آن سیستم ارتباط جمعی بوده و می‌بایست نهایت دقت را نموده تا موجب بروز موارد زیر نشوند:

- بدنام کردن، سوء استفاده، حملات مخرب، تهدید و  تجاوز به حقوق عمومی سایت و سایر کاربران.

- انتشار، ارسال، بارگذاری و یا توزیع هرگونه مطلب نامتناسب، بی حرمتی، تجاوز و تعدی، گفتار زشت و وقیح، تصاویر شرم آور و عناوین، نام و موارد نامشروع.

- بارگذاری فایل ها یا مواردی که به دور از عقل سلیم بوده و یا با قوانین سایت مغایرت داشته باشد.

- بارگذاری فایلهایی که شامل ویروس بوده، فایلهای ناقص و خراب و یا هر فایل و برنامه‌ای که موجب بروز اختلال در عملکرد یک کامپیوتر دیگر گردد.

- تبلیغات یا پیشنهاد فروش و خرید هر چیز یا خدمات خاصی به منظور تجارت در سایت.

- رهبری، هدایت و تشکیل گروه های هرمی در نظردهی ها، مسابقات و موارد مشابه.

- توزیع فایل هایی که قبلاً توسط یک کاربر دیگر در سایت قرار داده شده است به نام خود.

- محدود کردن و یا محروم ساختن هر کاربری از استفاده و لذت بردن از خدمات عمومی و سرویس های ارتباط جمعی سایت.

- برداشتن و جمع آوری اطلاعات شخصی افراد بدون جلب رضایت آن ها

17- وبسایت رسانا هیچ مسؤولیت و وظیفه ای در مورد نظارت بر سیستم های ارتباط جمعی را بر عهده نمی گیرد. اگرچه، وبسایت رسانا این حق را برای خود محفوظ می دارد تا بر روی فایل ها و مطالب ارسالی کاربران بازبینی داشته و موارد خلاف قوانین سایت را حذف نماید. همچنین وبسایت رسانا این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان و به هر دلیلی دسترسی یک کاربر را به قسمت های مختلف سایت نظیر سیستم های ارتباط جمعی محدود نموده و یا آن کاربر را حتی بدون ذکر علت از لیست اعضاء و کاربران سایت حذف نماید.

18- سایت رسانا این حق را برای خود قائل شده که در هر زمان بتواند هر اطلاعاتی را که در مورد قوانین قابل اجراء در سایت می باشد را مسدود نماید و یا متون انتشار یافته در سایت را ویرایش نماید، ارسال را  رد کرده و یا هر اطلاعات یا فایلی را در هر قسمت از وبسایت حذف نماید.

19-   برخی از اطلاعات و فایل های بارگذاری شده در سایت ممکن است به منظور استفاده محدود در اختیار شما قرار گذاشته شده باشد، در این صورت کاربران موظف به رعایت این حق بوده و نمی بایست از آن مورد خاص سوء استفاده نمایند.

20- سایت رسانا مجبور به پرداخت هیچ پاداش یا هزینه ای در قبال ارسال های کاربران نیست. همچنین سایت رسانا هیچ الزامی نسبت به پذیرفتن اطلاعات ثبت شده کاربران نخواهد داشت و حتی این اجازه را دارد تا در هر زمانی مطالب ارسالی کاربران را حذف نماید.

21- کاربران با ارسال مطالب، بارگذاری فایل، ثبت و یا ارائه نظر، کلیه مسؤولیت آن را بر عهده گرفته و پاسخگو خواهند بود.

22- نمایش مطالب هر عضو و کاربر در سایت به معنای تأیید آن نیست و مسؤولیت آن بر عهده خود نویسنده مطلب می باشد.

23- علیرغم این که مدیریت سایت نیز می تواند نظرات را ویرایش، حذف و تأیید کند، مسؤولیت و وظیفه اصلی این کار بر عهده خود عضو و کاربر می باشد.

24- مدیریت سایت در حدامکان از ویرایش یا حذف مطالب ارسالی خودداری خواهد کرد، مگر این که مطالب دارای کلمات رکیک، محتوای ضد اسلامی و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. همچنین مطالبی که توسط اعضاء با نام مستعار درج می‌گردد، در صورتی که دارای بار حقوقی باشد، ویرایش خواهد شد.

25- وظیفه کنترل نظرات بر عهده صاحب اکانت و نام کاربری می‌باشد.

26- استفاده از سایت برای مقاصد تجاری یا تبلیغات، بازاریابی و مانند آن ممنوع است. برای تبلیغ روی این سایت می توانید با تماس با قسمت پشتیبانی از شرایط تبلیغ روی سایت مطلع شوید.

قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین، اطلاع حاصل کنند.


توافقنامه حاضر که به تایید سایت سانا تی وی و کاربر می‌رسد، از قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌کند. در صورت وجود ابهام در این شرایط با ایمیل support[at]resana[dot]tv با ما در تماس باشید.

آرشیو فیلم های آموزشی

تمامی ویدئوهایی آموزشی رسانا تی وی را از اینجا دنبال کنید

حساب کاربری دارید؟ ورود | عضویت

Resana.tv

رسانا تی وی متفاوت ترین رسانه آموزشی ایران که با بهره گیری از جدیدترین روش های آموزشی و به روزترین ابزارهای تکنولوژی، فیلم های متنوع آموزشی تولید می کند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی‌وی می‌باشد. | 1399