شرکت در وبینار

وبینار چیست؟

به زبان ساده، وبینار یک سمینار یا همایش است که به صورت اینترنتی برگزار می‌شود؛

از طریق وبینار می‌توان بدون نیاز به اجاره فضا و حضور فیزیکی، یک جلسه مجازی را با گروهی از حاضرین برگزار کرد.

مخاطب نیز بدون نیاز به ترک منزل یا هر جایی که حضور دارد می‌تواند با استفاده از رایانه دسکتاپ یا لپ‌تاپ یا حتی گوشی موبایل خود در وبینار شرکت کند.

وبینارها در اغلب موارد با امور تجاری و کسب‌وکار مرتبط هستند و از آن‌ها به عنوان یک تاکتیک در راستای تقویت اعتبار یا گسترش رابطه‌ها استفاده می‌شود.

در عین حال، به خصوص اگر یک تیم کاری بین المللی داشته باشید می‌توانید به جای برگزاری جلسات گروهی داخلی شرکتتان به صورت فیزیکی، وبینار برگزار کنید.مزایای وبینار

از جمله مزایای وبینار در ارتباط با مخاطب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وبینار نه تنها امکان تعامل بهتر و بیشتر بین میزبان و حاضرین و همچنین بین حاضرین با یکدیگر و ایجاد و تقویت رابطه‌های بهتری را میسّر می‌کند؛ بلکه می‌توان بر مبنای بازخوردهای دریافتی، وبینار جاری و جلسات آتی را بهبود بخشید.

امکان طرح سؤال از سوی مخاطبان و پاسخگویی فوری و همچنین شرکت در نظرسنجی که روش مؤثری برای حفظ و تقویت توجه حاضرین در طول وبینار محسوب می‌شود؛

هر وبینار را می‌توان ضبط کرد و بعداً به عنوان یک محصول دیجیتال (مثلاً یک کلاس یا کارگاه آموزشی) در راستای اهداف دیگر به کار برد؛

با حذف بسیاری از هزینه‌های جانبی اضافی مانند هزینه پذیرایی، هزینه‌های امنیتی و موارد مشابه، با برگزاری وبینار متحمل هزینه‌های کمتری خواهید شد.

به علاوه، معمولاً برای برگزاری سمینار به هماهنگی با برخی نهادهای مربوطه نیز نیاز است که برگزاری وبینار محتاج چنین هماهنگی‌هایی نخواهد بود.

به دلیل نبود محدودیت در فضا می‌توانید در هر وبینار شرکت کنندگان بسیار بیشتری داشته باشید.

استفاده از وبینار به‌طور فزاینده‌ای در حال گسترش است و بسیاری از افراد به‌واسطه‌ی جذابیت و آموزشی‌بودن آن، علاقه‌مند به شرکت در وبینارها هستند، چراکه به‌واسطه‌ی استفاده از بسترهای صوتی و ویدئویی مناسب در وبینارها، می‌توان موارد آموزشی را بهتر فراگرفت.

با شرکت در وبینارها می‌توان به صدای فرد ارائه‌دهنده گوش داد، تصویر او را دید، نوع ارائه‌ی او را بررسی کرد و با ارزیابی تمام جوانب، به مطالب او اعتماد کرد.

گذشته‌از اینها، برخی افراد در ارائه مشکل دارند و با شرکت در وبینارها می‌توانند مهارت‌های ارائه‌ی خود را ارتقا ببخشند.

استفاده از وبینار به‌طور فزاینده‌ای در حال گسترش است و بسیاری از افراد به‌واسطه‌ی جذابیت و آموزشی‌بودن آن، علاقه‌مند به شرکت در وبینارها هستند، چراکه به‌واسطه‌ی استفاده از بسترهای صوتی و ویدئویی مناسب در وبینارها، می‌توان موارد آموزشی را بهتر فرا گرفت.

چرا باید وبینارها را به گزینه‌های بازریابی و تبلیغات خود اضافه کنید؟

وبینارها روش جدیدی برای ارائه‌ی محصولات نیز به‌شمار می‌روند، به‌عنوان‌مثال اگر قصد فروش محصولی را دارید، به‌سادگی می‌توانید برای معرفی محصول خود و طرز استفاده از آن، وبینار رایگانی برگزار کنید و مشتریان بالقوه را به خرید محصول یا سرویس خود ترغیب کنید.

اگر به برگزاری وبینار در حوزه تخصصی خود علاقه مند شده اید و احساس نیاز می کنید می توانید با پر کردن فرم همکاری وبینار خود را در استدیوی تخصصی و همراه با تیم تولید رسانا تی وی برگزار کرده و در بستر وب ما به اشتراک گذاشته و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.
درباره رسانا تی‌وی

رسانا تی وی به عنوان اولین سرویس تولید، پخش و نمایش برنامه های ویدئویی آنلاین و آفلاین با مجوز وزارت ارشاد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در خدمات شما عزیزان می باشد تا بتوانید بستری تخصصی و با کیفیت برای تولید، پخش، نمایش و تماشای برنامه‌های آموزشی، ورکشاپ‌ها، وبینارها و برنامه‌های تلویزیونی جذاب خود استفاده کنید. اگر از تماشا و تولید برنامه های بی کیفیت با استفاده از وب کم، نرم افزارها و ... خسته شده‌اید و نیازمند ضبط و تماشای برنامه هایی با کیفیت بالا هستید می توانید با پر کردن فرم همکاری و توضیح درخواست خود همکاریتان را با تیم ما آغاز کرده و در کنار ما با کیفیت ترین ها را تماشا و تولید کنید.

logo-samandehi
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به رسانا تی‌وی است. © 1399